30-611 Kraków, ul. Malwowa 10a

Wirus Brodawczaka Ludzkiego HPV (papilloma virus)

Wirus BRODAWCZAKA LUDZKIEGO HPV (papilloma virus) występuje w około 100 odmianach, które dzielimy umownie na 2 grupy, a mianowicie na grupę niskiego ryzyka i grupę wysokiego ryzyka.

Łagodna odmiana wirusa powoduje powstanie brodawek i kurzajek na skórze, a także kłykcin kończystych na zewnętrznych oraz wewnętrznych narządach płciowych. Dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn. Do zakażenia tym rodzajem wirusa dochodzi poprzez kontakt z naskórkiem, a także drogą kontaktu płciowego. W większości przypadków zakażenia łagodną formą HPV system immunologiczny sam daje sobie radę ze zwalczeniem intruza w czasie od kilku do kilkunastu miesięcy nie powodując efektów ubocznych.

Wirus BRODAWCZAKA LUDZKIEGO wysokiego ryzyka zwany również onkogennym jest bardzo groźny dla zdrowia. Około 15 odmian HPV może spowodować raka szyjki macicy. Jak wykazują badania przeprowadzone w USA i Europie 5 spośród wszystkich odmian wirusa HPV jest odpowiedzialne za 98 % przypadków raka szyjki macicy.

W sytuacji zakażenia wirusem BRODAWCZAKA LUDZKIEGO typowym dla narządów rodnych może dojść do zakażenia dziecka w trakcie porodu.

2017-06-14

Umów się na wizytę

Wypełnij formularz lub zadzwoń. Rejestracja: 731 740 520,
tel. komórkowy: . Przesłany formularz stanowi podstawę do kontaktu z Państwem w celu potwierdzenia wizyty.

!
Wyrażam zgodę na umieszczenie i przetwarzanie moich danych osobowych w bazie danych firmy Vitanea-Centrum Biorezonansu sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie , ul. św. Filipa 23/4 , na podstawie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Pełna infomracja na stronie Polityka prywatności