Oczyszczanie organizmu - część 2.

Jak wiadomo, nerki pełnią bardzo ważną funkcję w naszym organiźmie - usuwają z naszego organizmu nieptrzebne produkty przemiany materii. Dlatego też nie zapominajmy zadbać o ich prawdiłową pracę. W jaki sposób możemy to zrobić?Etap detoksykacji nerek jest jednym z ważniejszych, jak i najprostym w wykonaniu. Wystarczy przygotować:

 1. 2 cytryny (najlepiej niepryskane, ze sklepu ekologicznego);
 2. szklankę przegotowanej (zimnenj lub ciepłej);
 3. szczyptę pieprzu cayenne;
 4. opcjonalnie - pół łyżeczki syropu klonowego.

Wycisnąć sok z cytryn. Dodać do wody wraz z pieprzem cayenne. W przypadku, gdy napój okaże się zbyt kwaśny, można dodać odrobinę syropu klonowego (nie dodawać miodu lub cukru). Pić codziennie min. 30 minut przed posiłkiem. Kuracja powinna trwac od 7-miu do 10-ciu dni.

M. Tombak w swojej książce proponuje inną, równie mało skomplikowaną metodę oczyszczania nerek za pomocą warzyw. Wystarczy sporządzić mieszankę świeżych soków z: marchwii, selera i pietruszki w proporcji (9:5:2). 1/2 szklanki mikstury należy pić 3-4 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem. Czas trwania kuracji: 1-2 tygodnie. W pierwszym roku zastosowania kuracji, należy powtarzać ją co 3 miesiące, a w kolejnych latach - raz do roku. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda są skuteczne, więc najlepiej dobrać tą, która najbardziej nam odpowiada :).

Kolejny etap detoksu organizmu zalicza się do tych najcięższych, ale i najbardziej efektywnych. W celu jego przeprowadzania potrzebujemy 2-3 dni, więc najlepiej poświęcić na to wolny weekend. Metoda oczyszczania wątroby jest dość pracochłonna i wymaga od nas skupienia i precyzji. Należy dokładnie wykonywanać podane czynności (z dokładnością co do 10 minut), nie pomijając żadnej z nich ani nie zmieniając ich kolejności. Przed rozpoczęciem oczyszczania wątroby należy koniecznie przeprowadzić program antypasożytniczy. Lepsze wyniki osiągniemy również po zastosowaniu detoksykacji nerek.      Oczyszczanie wątroby polega przede wszystkim na usunięciu z organizmu kamieni żółciowych, które zalegają w drogach żółciowych. W pojedynczych przypadkach mogą one powodować nawet reakcje alergiczne i wysypki. Zazwyczaj jednak nie wywołują one żadnych dolegliwości. Oczyszczenie wątroby z kamieni w dużym stopniu poprawia proces trawienia, który stanowi podstawę naszego samopoczucia i zdrowia.

Metoda oczyszczania wątroby według H. r. Clark: 

 1. Na śniadanie i obiad nie jeść żadnych produktów zawierających tłuszcze. Nie stosować również żadnych przypraw, oprócz soli i mleka. Taka dieta pomoże skumulować żółć w wątrobie oraz zwiększyć w niej ciśnienie, a w efecie przyspieszy proces wypłukiwania kamieni.
 2. Po godzinie 14:00 nie wolno spożywać żadnych posiłków, ani pić.
 3. W słoiku rozpuścić 4 łyżki soli w 3-ech szklankach wody. Następnie włożyć słoik do lodówki.
 4. O godzinie 18:00 wypić pierwszą porcję (3/4 szklanki) schłodzonej wody z solą.
 5. O godzinie 20:00 wypić następną porcję wody z solą.
 6. O godzinie 21:45 przygotować 1/2 szklanki oliwy z oliwek i wlać do słoika. Następnie dodać 1/2 szklanki wcześniej wyciśniętego soku z grejpfruta. Porządnie wymieszać, aż składniki dobrze połączą się. Następnie idź do toalety.
 7. 0 godzinie 22:00 należy wypić miksturę (w ciągu 5 minut) i od razu połoźyć się do łóżka (na plecach, z głową uniesioną wysoko na poduszce) - jeżeli pojawią się problemy z zaśnięciem, należy zażyć 4-8 tabletek ornityny. Spróbować nie ruszać się przez około 20 minut, następnie zasnąć.
 8. Rano wypić 3-cią porcję wody z solą. Jeżeli pojawią się nudności, odczekać chwilę przed wypiciem wody, aż miną doliegliwości.
 9. Po 2-óch godzinach wypić ostatnią porcję wody i wrócić do łóżka.
 10. Po kolejnych 2-óch godzinach można zjesć pierwszy posiłek. Najlepiej zacząć od soku owocowego. 30 minut później zjeść jakiś owoc.
 11. Po godzinie można zjeść lekki posiłek. 
2019-03-29